Oficialus Editos Užaitės fanų klubas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oficialus Editos Užaitės fanų klubas


 
rodiklisrodiklis  NaujienosNaujienos  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  
Editos Užaitės fc

Editos Užaitės fc


 

 Edita Užaitė: "Paauglystėje didžiausią įspūdį paliko J. Ivanauskaitės ir H. Hesės kūryba"

Go down 
AutoriusPranešimas
iewuxis
Admin
Admin
iewuxis


Pranešimų skaičius : 173
Reputation : 0
Join date : 2009-04-01
Age : 34
Miestas : Klaipeda

Edita Užaitė: "Paauglystėje didžiausią įspūdį paliko J. Ivanauskaitės ir H. Hesės kūryba" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Edita Užaitė: "Paauglystėje didžiausią įspūdį paliko J. Ivanauskaitės ir H. Hesės kūryba"   Edita Užaitė: "Paauglystėje didžiausią įspūdį paliko J. Ivanauskaitės ir H. Hesės kūryba" Icon_minitimePir. 07 20, 2009 2:07 am

Į klausimus apie knygas atsako aktorė Edita Užaitė (du kartus nominuota aukščiausiam Lietuvos teatro apdovanojimui "Auksiniam scenos kryžiui", šiuo metu vaidina spektaklyje "Boeing Boeing", televizijos seriale "Moterys meluoja geriau"). Kalbina Regina Lakačauskaitė.






Ar prisimenate pirmąją vaikystės knygą, kurią Jums kas nors perskaitė? Arba pirmąją savarankiškai perskaitytą knygą?

Tiksliai nepamenu, kokia tai buvo knygelė - kažkokie vaikiški eilėraščiai, kuriuos aš, ketverių metų vaikas, išmokau mintinai ir su didžiuliu malonumu deklamuodavau visiems, kas manęs klausė. Kas neklausė irgi turėdavo išklausyt.

Kokios knygos padarė didžiausią įtaką ir įspūdį paauglystėje? Ar buvo tada laiko skaityti?

Paauglystėje didžiausią įspūdį paliko J. Ivanauskaitės ir H. Hesės kūryba. Tuo metu aš tiesiog "rijau" knygas.

Ar mokykliniai "privalomos literatūros" sąrašai neatbaidė nuo skaitymo?

Mokyklinių privalomų sąrašų aš tiesiog nekęsdavau, ypatingai lietuvių literatūros. Per baigiamąjį lietuvių kalbos egzaminą pasirinkau analizuoti eilėraštį, nes nereikėjo nusakyti jo vietos kūrinyje. Kitų tekstų aš tiesiog nežinojau - nei kūrinio, nei autoriaus. Lietuvių kalbos mokytoja leido man taip "išdykauti" - piktybiškai neskaityti lietuvių literatūros, nes skaičiau pasaulinę kaip išprotėjusi.

Koks šiandien Jūsų santykis su knyga? Ar dažnai paimate knygą į rankas? Kokios tai dažniausiai būna knygos?

Dabar dažniausiai skaitau tai, kas reikalinga darbui - scenarijus ir pjeses. Nors labai mėgstu paskaityti romanus.

Ar didelė Jūsų biblioteka? Kokių knygų joje daugiausia?

Mano bibliotekos dydis proporcingas mano buto dydžiui.

Ar Jums egzistuoja kokia nors viena "super" knyga, kaip nors ypatingai paveikusi Jūsų pasaulėžiūrą ar pakeitusi požiūrį? Buvusi reikšminga vienu ar kitu gyvenimo momentu, daugiausiai davusi?

Kažkada tiesiog "vežė" H. Hesės "Stiklo karoliukų žaidimas", K. Kastanedos visos knygos. Net negaliu įvardyti vienos... Ir knygyne, ir bibliotekoje knygas renkuosi labai intuityviai ir ... dažniausiai pataikau.

Lygiai taip pat, ar egzistuoja koks nors vienas išskirtinis rašytojas, kurio kūryba būtų ypatingai sava ir artima?

Rašytoją galiu drąsiai įvardyti - F. Dostojevskis. Tokios šilumos, skausmo ir begalinės meilės žmogui aš dar nesutikau nė vieno autoriaus kūryboje.

Ar yra koks nors posakis, citata iš literatūros ar kokio nors rašytojo mintis kurią kartojate sau, kai būna labai gerai arba labai blogai?

Ne, tokios citatos neturiu.

Kokia paskutinė skaityta/pirkta knyga?

Dabar skaitau P. Llambias "Meilės kalnas".

Ar galėtumėte įvardyti, ką žmogui duoda knyga arba ko jis netenka neskaitydamas?

Skaitymas praplečia vaizduotę, nors... tai yra labai individualus dalykas. Pavyzdžiui, turiu nuostabiai talentingą ir protingą draugą, kuriam nepatinka skaityti.

Jaukiausias, gražiausias prisiminimas, susijęs su knygomis...

Na, tai ne prisiminimas... Knygą mėgstu skaityti vakare, jaukiai įsitaisiusi lovoje, kai mano katė murkia šalia, o aš geriu karštą arbatą.

Ar vaidinant bei ruošiantis naujam vaidmeniui praverčia skaitytų knygų „patirtis“? Kitaip sakant, ar literatūra daro įtaką jūsų kūrybai ir darbui?

Na, perskaitytos knygos suteikia intelekto ir protingo žvilgsnio mano akims Smile

Jei toks egzistuoja: mėgstamiausių knygų TOP 5

Negalėčiau sudaryti penketuko. Mane jaudina F. Dostojevskio, D. Charmso , V. Pelevino, H. Hesės, A. Camiu, K. Kastanedos kūryba, M. Bulgakovo "Meistras ir Margarita" ir net neabejoju, kad dar kažką pamiršau...Smile

Ačiū už pokalbį.
Atgal į viršų Go down
https://edita.forumlt.com
 
Edita Užaitė: "Paauglystėje didžiausią įspūdį paliko J. Ivanauskaitės ir H. Hesės kūryba"
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Edita Užaitė teatre.
» Edita Užaitė: moterys apskritai nemeluoja!
» Edita Užaitė – apie liemenėlių demonstravimą
» Edita Užaitė: „Visos mano meilės baigiasi ašaromis“
» Edita: "Gyvenimas ir širdis neturi kainos

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Oficialus Editos Užaitės fanų klubas :: Edita Užaitė :: Naujienos-
Pereiti į: